Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#11
Super díky, no kdyby se ta A+ dala sehnat u nás tak bych ji klidně prubnul, jakmile bych objednával ze zahraničí, tak se zase utrhnu a je to hned balík za tisícovku a to teď nesmim blbnout, mám závazky jinde...

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#13
Tak vyměněna hop guma - ze základu na A+ studio
měřeno na .30 kulích BLS, green gas, povolenej hop-up

původní guma - úsťovka kolem 70m/s ale lítalo to hodně kolem, rozptyl až 10m/s
A+ studio - úsťovka stabilně kolem 75m/s

- výsledek zlepšení maxima úsťovky a hlavně stabilnější výkon, díky za nápad abych se o to začal zajímat víc.


Ještě dotaz - ty to krmíš propylenem?! To není problém s původním mechanismem kterej je na green gas?

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#15
Jojo, krmím to propylenem, nevidím v tom absolutně žádnej rozdíl, když oba plyny pracujou skoro na totožnym tlaku. Propylen s ním střílím už skoro rok a zatím žádné poškození, ani nutnost měnit těsnění. Redgas bych se už do toho neodvážil narvat.
Fotky toho ventilu máš zde: Foto 1, Foto 2, Foto 3, Foto 4, tak snad už z toho půjde něco vyčíst.

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#16
SUPER! Díky za info, zatim jsem ji používal pouze s greengasem, propylen donese úplně jiný výsledky. Ventil je asi jasnej - ze 4 děr vybrousim pouze 2....zkusim, mám jeden horší zásobník tak na to padne.

Docela jsi mě tim propylenem překvapil, myslel jsem že NBB pistole se krmí jen greengasem. Ale nikdy jsem se po tom moc nepídil, nakonec jsem měl s timhle nejvíc killů bez výstřelu (čištění části stanovýho tábora na Borderwaru, pohled do tlumiče většinou stačil na vyřešení situace :twisted: )

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#17
Není zač :) Je to geniální zbraň a kolikrát ji dávám přednost před dlouhou zbraní. U toho ventilku si ještě nakresli např. fixou nahoru tečku, ještě když je zašroubovanej v zásobníku, aby jsi věděl, jaký dvě přepážky odstranit.

Jinak do budoucna plánuji další úpravy ventilku, konkrétně lepší usměrnění plynu a dále chci zkusit překopat komplet hop-up mechanismus na něco přijatelnějšího, než je malej tenkej plech.

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#18
Dneska oměřeno:

po úpravě ventilků stabilně 80m/s s .30 kulema, tedy nárůst 5 m/s, plyn použit greengas

nasazen propylen - úsťovka 90m/s s .30 kulema.

Ještě můžu vyměnit hlaveň, ale počítám že to na úsťovku nebude mít výraznej vliv (při zachování stejný délky), přesnost jsem zatim neměl kdy ověřit, tak chci hlaveň řešit až po polních testech.

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#19
Hlaveň dělá nejvíc Jakube. S hlavní 190mm dáš 125-135m/sec 0,3g kulí. S hlavní 240mm už je to na 140m/sec a víc.Na vině bude asi opravdu hopajz.Dává se občas na vršek co tlačí na hopgumu,takovej tenounkej plíšek,destička z umhm,nebo něco takovýho.Nejen teflonová páska dělá divy.Plíšek je na přesnost.Vytáhne víc ty 2 bobánky do hlavně a usměrní kuli.Jo zamotáš a nasadíš plíšek.Zamotáním zvýšíš přídrž trysky a destičkou vytáhneš bobánky-pouze bobánky,jinak hopup musí bejt na 0.Kule jde pak daleko a rovně,ne nahoru.Je to dost sraní se trefit,ale jde to.Navíc tohle je neblowbacková zbraň tuším.Nebo poloblowback.Ale nevim to určitě.Ta musí makat mnohem líp s tak dlouhou hlavní.Výkony udávám s klasickým glockem od WE po výměnách hlavní.Nebo APS,marui..atd čistě blowbackových.Se 190mm hlavní a střelivem 0,4g to dá 112-116m/sec,ale padá to hrozně rychle dolů,kýžených 120 a vícs kulí,0,4g se dá pak dosáhnout s hlavní 240-270mm,no a víc asi taky žejo :lol: Nemám tušení kolik nabere ten tvůj pístek plynu,s těma dlouhejma hlavněma a těžkým střelivem, to pak žere jak prokopnutý,ale když nepotřebuješ blowback,tak by tam mělo bejt o třetinu+-autobus víc m/sec schovanejch než v blowbacku.Musel bych ten system asi vidět.
Nemůžeme od pistole i když z dlouhou hlavní chtít to co od sapru nebo útočný pušky díky obsahu toho pístku.Nejde ani o obsah,ale o rychlý ochlazování to ubírá výkon.Není tam matroš na udržení dobrý teploty.

Re: TM Mk.23 SOCOM upgrade

#20
Ještě...na NBB zbrani systemu umarex dejme tomu s dlouhou hlavní,ale nejde to tam dát,nebo jde,ale potřebuješ stroje na úpravy by se asi dalo vytáhnout až 150m/sec kulí 0,43g.Dlouhou hlavní myslím nějak kolem 240-280mm.A pak taky na systemech od ASG tam jde ještě víc vydolovat,ale je pak lepší CO2 ne plyn.U ASG si dokonce vystačíš jen s pilníčkama,vrtačkou atd jen na koleně.
Užší hlavně co máš asi ty na mysli,daj jen nepatrně víc.A ekonomicky se to nevyplatí,bohatě stačej hlavně s průměrem 6,03mm.Jsou dostatečně přesný na to co my potřebujem.A krmit to jde pak i "dlažebníma kostkama" :lol: 6,08 co dává marui je už zase hodně to bych změnil,ale 6,05 pro hlaveň dejme tomu do 130mm je taky slušná.

Ten plíšek co se dává na přesnost a dálky je potřeba vystřihnout,vyříznout...no udělat.Musí mít určitej tvar aby to fungovalo,to ti pak vysvětlím raději osobně.Je to na dlouho.A tenhle tejden už padám na hubu od 6 v práci do i 10večer,tak nějak nemám síly.Příští tejden by to mělo bejt snad lepší.

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron