Re: KSC vz.61

#156
Dumal jsem nad tím podpažákem jak to připevnit tím řemínkem k opasku....Grandy změř ten opasek na šířku-ten výsadkářskej.Hledal jsem na netu kde se dalo,ale výstrojový manuály nebo tak něco jak to má bejt jsem nenašel.Většinou dost blbostí ohledně čsla co se nosilo a co ne. Což je zarážející,nedávná minulost a takovejch kravin. Hodně záměn s bejvalou NDR.Jakmile tam bylo jehličí už to bylo čsla.A co jsem se ptal výsadkářskejch kluků co se mnou sloužili,tak nikdo zas nesloužil se škorpem.
Řemínek se má -teda myslím že se má jako podtočit pod opasek a někde zajistit tím drukem-hřebíkem-nejtem...jenže zbyde tam místo tak na 2cm a na to nedám nic,vyjma asi řemínku od dohody,ale ne řemenu od opasku. A dvojdohoda je stejná,jen má navíc tu druhou dohodu..Na očka-D-ringy cojsou na řemenu od dohody to nepatří určitě,to bude pozůstatek po šavli. Posuvka by tam šla,ale vzhůru nohama,páč futrál je dlouhej a co si pamatuju,tak nám vždycky gumáci říkali že opasek je to proto, že se nosí v pase a že to není podkulečník,tak se nenosí na koulích. Jde to zajistit na dirkáči US,sice podivně,ale jde.Ovšem tenkrát žádný dirkáče neměli a když, tak leda kořistní a stejně by to neprošlo.A dirkáč je stejnak 4cm širokej.... D ring by musel bejt dole-jako obrácená posuvka a pak by to šlo.Zase je moc ouzkej pro řemínek od podpažáku.Pouzdro se tam mrcasí jak blbec.Když to zajistím k opasku-co by průvlek,je to paráda nosit. Nic nepřekáží nemele se.Nějak to jít kurva musí na čsla výstroj. Zase jsem to promazal indulonou a je to tak krásně vláčný měkký hebký...teda sumky moc ne tam než se to vsákne...ale má to určitý kouzlo,že co má bejt kožený je kožený a co má bejt kovový je kovový.A kůže voní....dobový fotky nic neřeknou,není tam nic vidět jak to má bejt. Ještě zkusím plk.Stehlíka se optat, ten by to mohl vědět.Zatím věděl všecko co a jak.Jenže tohle je takovej detail.... a mám pro tebe dobovej obvaz čsla.

Re: KSC vz.61

#157
:D Tak mám dojem,že jsem na to přišel. Je jen potřeba jeden ten druk-hřebík-nejt a nejspíš vyšší než co je na podpažáku normálně. Jako delší myslim, ne vyšší jako na průměru větší.....Normálně dáš opasek na sebe a pak podpažák. Opasek stáhneš jak asi máš,nebo o díru míň a pak navěsíš podpažák.Řemínek od podpažáku protáhneš pod opasek a ten druk prostrčíš tím řemínkem na vnitřní straně a opaskem co je díra na stahování-jde to nejspíš jen na tom origu výsadkářským co máš ty,páč novější model už má díry na jehlu v opasku oplechovaný-tuším model 85? a to už výsadek měl 58ičky sklopice....... jako dirkáč us.,no a konec řemínku pak zase už na vnější straně prostrčíš tím drukem.Výstroj poupravíš na správno.Hotovo.Je to přesně tak debilní a při tom tak jednoduchý jak jen češi uměj.Samo nevim jestli je to předpisově správně,ale takhle to jde super. ;) Proto to strčím na ten us dirkáč taky.Tak doufám ,že mi to nějakým výstrojovým řádem z 60tých let nezkazíš. :lol:

Re: KSC vz.61

#158
Dal jsem na Škorpíka originál sklopici a sedla líp než ta od KSC.Hlavně má brko co to jako tlačí do roztaženo a co je úplně nejvíc nej,je ten úhel posezu.Je naprosto na chlup stejná,ale úhel je prostě větší-oroginální.No a míření je lepší o moc,žádnej výkyv chvění nic,pevný jak židovská víra. Jsem moc spokojenej. Přines jsem nějaký upínky atd. Novou sumku nevim na co-klasiku koženou asi na rybičku nebo rohlíček do nějaký maličký pistolky...fakt doporučuju originál sklopku. Je to pak o něčem úplně jiným.

Re: KSC vz.61

#159
Hm, to je dobre vedet, ja se na ni tenkrat vyprdnul a asi tedy skoda.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: KSC vz.61

#160
Je to skoda,já splasil ten starší typ s bakelitovou pažbičkou-ta tam nejde,jednak je kratší a jednak ten šroub je větší na díru,ale sklopka jako by z prdele vypadla. Jen je taková pevnější,kousek těžší a nejni tam ta kravina co se mi vyšroubovala zespod.Jen ten pružící kolíček nahoře a ten cvakne a drží to. Je to vlastně vsazený do kovu,takže nehrozí že by se to poškozovalo....no on je to jen takovej rám když se koukneš a kov asi nic moc oproti tý sklopici,ale tak jsem moc spokojenej. Vůbec netuším jak to ty češi udělali,že je ten úhel jak je. Jestli to nějak víc ohli na radiusu....nebo jak to je,ale je to víc otevřený,takže doleji a fakt dobrý,já to přinesu aby sis to odzkoušel. Fakt povedený a mám krátkej 10ranovej rohlík.Akorát teda že je na ostrou,tak na hovno,ale je to nádherný. KSC sklopka pásne taky na ostrýho Škorpíka a tam je přesně tak blbě,jak byla na KSC. :lol:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

cron