Re: KSC vz.61

#172
Ke klíčům pro pistole na hopgumy Makaron jsem koupil ještě hopgumu ML pro system 7.....páč vypadala že by mohla pasovat na škorpa... a taky jo,pasuje. Na Glocka nejde. Je teda hodně podobná originál KSC,ale je o dost tvrdší,ale zas ne jako A+ co tam mám. Hopbobánek je dvojdotyk-něco jako A+ druhý generace asi.Vypadá náramně dobře. Tam asi žádný brzdění nebude co u A+.Zkusím ji tam. Řek bych,že bude o kus lepší než A+ co tam je.Na přesnost si nemůžu stěžovat. Tak jak škorp je, trefim opravdu co chci když mohu zamířit.Ale ten fofr mě deprimuje když je tam tak málo. Na ML by to mohlo dát tak o 5- 7m/sec víc.Možná i 10m/sec víc A stejně přesně. A taky by to mohlo střílet úspěšně i nižší váhu,že by to nezvedalo jako A+,tím by se dal škorp možná vzít i do baráků,že bych nikoho nezmrzačil.No asi taky nechám na jaro,páč počasí je teď na prdlačku. Vzal jsem u morise ještě hopgumu Ratech pro system 7 a ta je na Glocka.Je teda nekřesťansky drahá,ale třeba něco ukáže lepšího. Je mnohem tvrdší a tak by mohla bejt lepší přídrž,nebo teda ta bude lepší,ale boban to má jak z první světový,tam nějak nárůst nečekám.Vůbec netušim,co je na takovýhle pravěký gumě tak drahýho. :)

Re: KSC vz.61

#173
Tak mi na Škorpu praskla jedna vratná pružinka trysky a celá se požvejkala, no jsem zrdcen, i japonskej mistr se utne.

S tou pažbou super zpráva, žádnej vakl, silnější drát, správnej sklon, to musim mít. :) A je na cestě ČSLA předpis k Sa 61, tak se snad dozvíme co s tim podpažákem konečně. :D

Re: KSC vz.61

#174
To není dobrá zpráva,ale bude to makat i na jedný úplně stejně.Teda mělo by. Ovšem pro pocit a i ve skutečnosti jsou 2 lepší. No já vzal škorpa na chalupu o vánocích a synovec byl úplně mimo :lol: střílel z něj jabka ze stromů co zůstaly ještě viset,téměř co rána,to jabko dolů.Taky si stěžoval na mířidla a nechtěl ani tlumič na to i když se mu to s tím taky líp drží a manipuluje. Prej mám koupit ještě jednoho. Je z něj úplně vedle. Taky nemusí ty nový krámy.A to neviděl ještě mausera,to bude teprve v prdeli :)
Možná že by šla pružinka někde vypetrachtovat z něčeho jinýho.

Re: KSC vz.61

#175
Trošku jsem se rejpal ve škorpíku...šlo o tu poruchu,že při vražení zásobníku a následným obtažení tůstane knocker vyzdvižen vzůru-neotočí se a nevystřelí to....takl na jediný co jsem přišl je že se dá zacvakat vypouštěčem zásobníku a knocker se uvolní a tím padne jak má.Jde to taky samozřejmě natáhnopu jen prstem před natažením a vložením prvního rohlíku.Půjde zřejmě o nějakou nepřesnost,nedokonalost v rozměrech či ve výrobku dílů....nebo je tam zase sajrajt,ale zdá se to čístý. Jinak to funguje parádně i s oběma hopgumama. V podstatě proběhla taková údržba přes ty svátky abych jen nežral a nechlastal. :)

Re: KSC vz.61

#176
Tak Vete, chytrá knížka "Děl-21-9 7,65mm samopal vz.61" praví:

HLAVA 3

POPIS PŘÍSLUŠENSTVÍ 7.65mm SAMOPALU vz.61

61. Ke každému samopalu patří toto příslušenství:
- 5 zásobníků, z toho 1 krátký (na deset nábojů) a 4 dlouhé (na 20 nábojů)
- 2 brašny na zásobníky
- závěsná šňůra vz. 52
- plátěný pytlík
- olejnička
- žíněný kartáček
- vytěrák
- koudelníček
- klíč mušky
- plochý štětec

Kromě tohoto příslušenství přiděluje se k samopalu podle potřeby a způsobu použití buď
- podpažní brašna s nosným řemenem nebo
- brašna na opasek

Jako speciální příslušenství přiděluje se k samopalu podle potřeby tlumič hluku s brašnou.

73. Podpažní brašna s nosným řemenem (obr. 21) je zhotovena z vepřovice. Slouží k pohodlnému a nenápadnému nošení samopalu pod oděvem, nosí se jen pod levou paží. Brašna je přizpůsobena k snadnému vyjmutí samopalu (je bez příklopu) a umožňuje okamžité zahájení palby. Celá brašna je olemována kůží. Nahoře je připevněn nosný řemen k zavěšení brašny na rameni a dole je zápinka k připnutí brašny na kalhotový knoflík. Proti vypadnutí je samopal zajištěn koženou zápinkou, která se zapíná na knoflík upevněný na přední stěně brašny. Tato úprava brašny umožňuje rychlé uvolnění samopalu.

.
Pružinka do trysky je díl č. 101, Martin je objevil přímo na shopu KWA. Bylo by vhodno se zásobit, praskaj dost lidem a nejen ve Škorpech...

Re: KSC vz.61

#178
Byl jsem v Ostravě a stavil se v armyshopu tuším generál nebo jak to je....Rudná ulice nebo tak nějak..... a koupil jsem tam další sumku na škorpa,sice za 140kč,ale taky fungl novou,že zásobníky se skorem nedaj vytáhnout jak to tam drží. Tak mám 3ks sumek. :D Hnedka jsem to napatlal indulonou,snad to povolí a barva doufám taky ztmavne. Bohužel měli traky sice český origo,ale jen ty hadrový,musim mít kůži,prej to občas chodí.Vzal jsem k tomu další upínku.Nic jinýho neměli. Chtěl jsem ještě opasek čsla,aspoň ten obyč. armádní s hvězdou nebo lvem???tušim hvězdu jsme tam měli... koženej,ale taky neměli. Výsadkářskej prej neměli nikdy. Koukal jsem i po futrálu na pistoli-čz taky koženým a taky nic.Ale ty jsou občas vidět. To vím že jsem už na ně někde narazil,jen nevím kde. O futrálu na tlumič neměli ani ponětí. Zas tam měli kožený sumky na mausera a za slušný prachy.Jako na 98ičku ne 712. Jediný co nemám ponětí jsou sumky na zásobníky pro pistoli.Ani nevim jak vypadaly. Už si to nepamatuju ani omylem,když jsme z toho na vojně stříleli.Možná že to bylo integrovaný na tom futrálu pro pistoli taková jako našitá kapsička pod překlopníkem nebo kousek jinde.....,ale ruku do ohně bych za to nedal.Nemá někdo tuchy jak to vypadá taková sumka pro pistoli vz.52? Jako na zásobníky,sumku na pistoli poznám.Jestli vůbec právě samostatná sumka pro zásobníky na pistoli byla. :?: Mám nějakou takovou sumečku koženou s mečíkama,ale řek bych že je to spíš pro nějakej nožík než pro zásobník. Vlezl by tam rohlík leda tak z Parabelly možná...jako Luger mám na mysli,Luger P-08.

Re: KSC vz.61

#179
Zkusil jsem to najít, ale prd. Jen pouzdro s kapsičkou na jeden záložní zásobník. Vzhledem k ruský módě bych asi sumku na další zásobníky do pistole nečekal.

Ale třeba Grandy s něčim přijde.
Sgt Martin "Hootch" Bouda
3d Force Reconnaissance Company 1966 - 1970
USMC Force Reconnaissance Units 1942 - 1995

Re: KSC vz.61

#180
No já mám dojem že to tak nějak bylo. Kurva tolikrát jsem ládoval do stráže i pistoli a tuším že 2 rohlíky byli....Teda aby nebyla mejlka.Pokud jsi měl do stráže pistoli,tak jsi byl buď velitel stráže a nebo závodčí a tím pádem jsi dlouhou neměl-jen pistoli.Na šňůru k pistoli se pamatuju sakra dobře,furt se někam pletla,ale sumku vůbec netuším... :lol: to je bordel vojáci,ale díky :)

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron